Když panu Karlovi během velmi krátké doby zemřela manželka na rakovinu, věřil, že situaci zvládne jako mnoho jiných věcí v životě. Nejdříve se snažil dát dohromady po probdělých nocích, pak začal aktivně chodit mezi kamarády a věnovat se koníčkům.
Jenže po roce zjistil, že je to stále těžší. Na manželku myslel každý den a ranní vstávání provázela obrovská únava a smutek. Zjistil, že se vrátil na začátek.
Naštěstí vyhledal pomoc v naší poradně Domácího hospice Devětsil.
„V poradně jsem pomalu začal otevírat všechny své vzpomínky. Po každém rozhovoru se mi ulevilo. Mohu otevřeně mluvit o všem, co mě trápí i těší. Slovo uzdravuje. Oceňuji čas, ve kterém mi naslouchají,“ popisuje pan Karel.
Procházíte také těžkým obdobím po ztrátě blízkého člověka? Smutek a nejrůznější emoce mohou přijít hned, ale klidně až za několik měsíců či let. Je to přirozené a nemusíte na to být sami. Naše Kontaktní místo pro pozůstalé je tu proto, aby vám pomohlo projít tímto náročným úsekem životní cesty.


